apartamenty chorwacja

apartamenty chorwacja

Rokowań Moc Dostawcy

Dostawca jest niska moc w branży wynajmu samochodów. Ze względu na dostępność zamienników oraz poziom konkurencji, dostawcy nie mają ogromne wpływy w warunkach dostarczania wypożyczalni samochodów. Ponieważ wynajem samochodów są zwykle kupowane luzem, wynajem samochodów czynniki mają znaczący wpływ warunków sprzedaży, ponieważ posiadają one zdolność do odegrania jednego dostawcę przeciwko drugiemu, aby obniżyć cenę sprzedaży. Innym czynnikiem, który redukuje siłę dostawców jest brak przełączania koszt. Oznacza to, że kupujący nie dotyczy zakupów od jednego dostawcy w stosunku do innych, a co najważniejsze, zmiana na inny dostawca # 146; s produkty są ledwo zauważalne i nie wpływa na konsumentów # 146; s wynajem wybory.

apartamenty chorwacja

Moc rokowań kupujących

Choć sektor wolny ma niewielki lub nie ma mocy, segment biznesowy posiada znaczną ilość wpływów w branży wynajmu samochodów. Ciekawym trendem, który jest obecnie w toku całej branży zmusza przedsiębiorstwa wynajmu samochodów w celu dostosowania do potrzeb osób podróżujących służbowo. Tendencja ta znacznie zmniejsza moc dostawca lub wynajmu firmom # 146; moc i zwiększa moc od nabywcy korporacyjnych segmentu biznesowego jest piekielnie wrażliwy na cenę, dobrze poinformowany o branży # 146; s struktura cen, zakup w większych ilościach i korzystać z internetu, aby wymusić niższe ceny. kupujący wakacje, z drugiej strony, mają mniejszy wpływ nad warunków wynajmu. Bo turyści są zwykle mniej wrażliwi na cenę, zakupu w mniejszych ilościach lub zakupu bardziej rzadko, mają słabą siłę przetargową.

apartamenty chorwacja

pięć Forces

Dziś przemysł wynajem samochodów stoi zupełnie inne środowisko niż to miało miejsce pięć lat temu. Konkurencyjna mówiąc, rewolucja pięciu sił wokół branży wynajmu samochodów wywiera pewną silną presję ekonomiczną, która znacznie nadszarpnięta konkurencyjnej atrakcyjności branży.

Wpis zawdzięczamy